
Wiska 886LH | IP65 Industrial Weatherproof Surface Adaptable Junction Box, Grey
£5.93 ex VAT
£7.12 inc VAT
Wiska 10060401 | COMBI 308 IP66/67 Junction Box with Terminals, Grey
£4.52 ex VAT
£5.42 inc VAT
Wiska 10061779 | COMBI 607/5/S 41A IP66/67 5 Pole Junction Box, Black
£8.04 ex VAT
£9.65 inc VAT
๐ Delivery: Next working day if ordered by 4pm!
Additional information
| Product | Box |
|---|---|
| Product Type | Junction |
| Ingress Protection | IP67 |
| Knockouts Included? | Y |
| Knockout Shape | Round |
| Material | Polypropylene |
| Colour | Black |
| Length Min Max | 110 mm |
| Height | 110 mm |
| Nominal Width | 66 mm |
| Current Rating | 41 A |
no downloads/datasheets currently available.




